Vademecum


Wybudowałeś nowy dom, remontujesz mieszkanie, chcesz wymienić meble kuchenne ,doskonale zdajesz sobie sprawę, że kuchnia to serce domu.
Jakie kroki należy poczynić , abyś był zadowolony ze swej kuchni, by spełniała Twoje wymagania estetyczne jak i użytkowe.


Po pierwsze Potrzeby


Określenie ich , względem pomieszczenia kuchennego.
Jeżeli jesteś na etapie projektowania architektonicznego to najlepszy moment by zastanowić się jakie miejsce ma zająć kuchnia w projekcie domu.
Ustal metraż kuchni tak aby był proporcjonalny do wielkości domu i ilości osób z niej korzystających.
Zdecyduj czy to ma być kuchnia otwarta na pokój dzienny czy taż kuchnia zamknięta.
Ważnym jest gdzie rodzina będzie spożywać posiłki.
Ten wybór decyduje często o sposobie uzytkowania całego domu.
Ale !!!
...jeśli mieszkanie czy dom jest już wybudowany i nie ma możliwości zmiany kształtu pomieszczenia, zastanów się nad stylem życia Twojej rodziny po to aby uzyskać odpowiedź ile potrzebne jest miejsca na przechowywanie produktów. Szuflady, carga, szafki kuchenne z klasycznie otwieranym frontem, jaki duży będzie blat roboczy, sprzęt AGD dobrany odpowiednio do własnego zaangażowania w kuchni.
Projekt kuchni powinien byc stworzony na miare potrzeb jej uzytkowników . Czy masz własne sprecyzowane pomysły ? Czy w pełnini zdasz się na profesjonalne podejscie , doświadczenie projektanta mebli i otrzymasz wymarzoną aranżacje kuchni, estetyczną i funkcjonalną.


Budżet


Tu sprawa wydaje się być oczywista ale nie jest tak do końca. Rozmowa z projektantem pozwoli na dokonanie właściwego wyboru. Zamiast taniej zabudowy kuchennej ,której wyróżnikiem jest wyłącznie duża ilość metrów bieżących szafek , projektant zaproponuje ,może trochę miniejszą kuchnię ale w pełni funkcjonalną , estetyczną, będącą wizytówką Twojoją i domu .
Pamiętaj !!! Pod okiem fachowca , najbardziej wymyślne rozwiązania jak wyspy kuchenne, lady itp można zaplanować ładnie ale i ekonomicznie .


Określenie stylu


Teraz możemy zająć się stroną estetyczną, ważnym krokiem bedzie określenie stylu w jaki na być zrobiona kuchnia.
Wyróżniamy dwa główne style mebli kuchennych:

  1. Meble kuchenne klasyczne. Wyróżniaja się klasycznymi frontami których charkterystyczną cechą jest ramiak lub jego zaznaczenie. Fronty w tym stylu wykonuje sie z drewna lub z MDFu foliowanego. Często posiadają ozdobne frezowanie krawędzi ramy i wypełnienia (płyciny). Witryny moga być proste lub ze szprosami również takimi w których znajduje się wiele szybek. Stosuje się przeszklenia frontów z szybami gładkimi lub ozdobionymi w prosty sposób np z fazowaniem krawędzi aż po bardzo bogate witraże wykonane klasyczną techniką "Tiffany". Jako dodatkowe elementy ozdobne mogą być stosowane pilastry, cokoły górne (gzymsy) cokoły dolne pod szafkami, frezowane cokoły pod szafkami dolnymi, korbele i głowiczki, tralki, balkoniki, rzeźby. Kolorystyka takich mebli jest stonowana.
  2. Meble kuchenne nowoczesne Fronty zazwyczaj są gładkie. Materiał na fronty to płyta meblowa MDF foliowany lub fornir. Meble kuchenne tworzą proste formy z zaznaczonymi liniami pionu i poziomu. Kolorystyka od frontów białych do bardziej odważnych kolorów, uchwyty proste relingowe lub wpuszczane a także rozwiązania bez uchwytów (np TIP-ON)


Wyposażenie kuchni

  1. Blat roboczy. Nasza firma oferuje Państwu pełny wybór blatów zaczynając od blatów postformingowych poprzez blaty kształtowe i blaty kompozytowe z takich materiałów jak Corrian i Staron, kończąc na blatach z granitu lub konglomeratu kamiennego. Wiele lat praktyki w produkcji mebli pozwala nam zaproponować blaty które najlepiej sprawdzają sie w kuchni zarówno te tańsze jak i droższe.
  2. Podstawowe akcesoria czyli zawiasy, szuflady, w trosce o niezawodność korzystamy z akcesorii f-my Blum. Pozostałe akcesoria jak Magic Corner, półka Le Mans, półki obrotowe do szafek narożnych do wyboru przez naszych klientów. Polecamy firmy PEKA, VAUTH-SAGEL, NINKA i inne. Wyboru akcesorii do mebli kuchennych dokonuje się w fazie projektu , to klient decyduje korzystając z naszego doświadczenia jakie zostaną zastosowane, oczywiście zawsze będzie brany aspekt funkcjonalny jak i ekonomiczny. Oferowane przez nas ceny są porównywalne z cenami w sklepach internetowych.
  3. Sprzęt AGD do wyboru z każdej z dostępnych na rynku polskim firm. Dla klientów zainteresowanych zakupem sprzętu AGD w naszym studiu kuchennym przygotowujemy ofertę biorąc pod uwagę stylistykę mebli kuchennych, funkcje użytkowe i pułap cenowy. Sprzęt dostarczamy razem z meblami i montujemy, klient dokonuje odbioru całości.

Jak rozpocząc z nami współpracę


Zapraszamy wszystkich naszych przyszłych klientów do odwiedzenia Studia Kuchennego które znajduje sie w Bielsku-Białej przy ulicy Krakowskiej 201, bardzo blisko zjazdu z Obwodnicy Wschodniej droga S69.
Podczas tej wizyty zaprezętujemy Państwu naszą ekspozycje, oraz możliwości zarówno stylistyczne jak i techniczne.
Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Galeria, gdzie umieszczone są wyłącznie zdjęcia z realizacji w domach Naszych Klientów.
Wycena mebli wykonywana jest na dwa sposoby:
1. Podczas wizyty w Studio umawiamy sie na pomiar pomieszczenia i przygotowujemy wizualizację mebli uwzględniającą Państwa wymagania. Na jej postawie wykonujemy dokładną wycenę zabudowy kuchni.

2. Na podstawie pomiaru pomieszczenia jaki można znaleźc w projektach architektonicznych lub według własnego pomiaru i szkicu mebli - wycena wstępna ,przybliżona .